Moje ulubione aplikacje na Instagram| Poznaj niezbędnik instagramera

By WK - stycznia 08, 2021

Dziś zdradzę Wam moje techniki i ulubione aplikacje do prowadzenia konta na instagramie. Zdarza się, że tzw. nowicjusze lub osoby chcące udoskonalić swoje konta piszą do mnie o rady. Prowadząc konto na instagramie ponad 7 lat, pojawiały się aplikacje które nie zawsze mi się sprawdzały i metodą prób i błędów doszłam do mojego stałego zestawu aplikacji, z którego korzystam już dwa lata i nie zamierzam go na razie zmieniać. Poznajcie moje ulubione aplikacje:Do obrabiania zdjęć:
1. Lightroom- jest jednym z tych programów, w których zakochałam się od samego początku. Pamiętam, że poleciła mi go jedna z moich koleżanek "po fachu" i już od pierwszych zdjeć przerobionych w tym programie zakochałam się w nim po uszy, a potwierdza to fakt iż korzystam zn niego nawet do przerabiania zdjęć z sesji, które sama wykonuję. W tym programie możemy wgrać sobie pesety, inaczej są to gotowe ustawienia, które pomagają nam zachować spójność na instagramie. Jeśli przerobicie zdjęcie i spodoba Wam się efekt, możecie go sobie zapisać i korzystać później na innych zdjęciach. W aplikacji możemy również wyretuszować niepotrzebne elementy, oraz użyć pędzla by poprawić dany fragment zdjęcia, jednak na telefonie jest to dosyć niewygodne. Dodam, że jest jednym z programów od Adobe, czyli przedsiębiorstwa które stworzyło Photoshopa!
Do pobrania w Google Play oraz App Store.2. Snapseed- jest to dodatkowy program do lightrooma, z którego korzystam żeby szybko usunąć jakiś niepożądany element ze zdjęcia lub np. miejscowo rozjaśnić/ przyciemnić/ dodać lub ująć kontrastu i wiele innych rzeczy. Co prawda w ligthroomie również się to da, ale uważam że na telefonie jest to jednak wygodniejsze.
Do pobrania w Google Play oraz App Store.3. Afterlight- to aplikacja płatna, ale znajdziemy w niej efekty starego zdjęcia, możemy w nim uzyskać efekt "zakurzenia", w aplikacji mamy dostęp do kilkunastu takich efektów, co więcej możemy zmienić jego moc, kolor (biały albo czarny) i przekręcić w pożądaną stronę. Znajdziemy tam również efekty światła, bokeh oraz kilka innych propozycji. Jest to ciekawy sposób na urozmaicenie zdjęcia.
Do pobrania w Google Play oraz App Store.4. LD- w tej aplikacji możemy uzyskać efekty jak w photoshopie, do wyboru z kilku darmowych opcji mamy m.in.: efekty światła, mgły, deszczu i śniegu. To kolejna opcja dzięki, której nasze zdjęcia będą miały jeszcze ciekawszy klimat.
Do pobrania w Google Play oraz App Store.Do Instastory:
1. Unfold- w Unfold podoba mi się to, że jest to prosta i przejrzysta aplikacja, która umożliwia stworzenie zarówno pojedynczego stores jak i całego setu, możecie w niej również przygotować story na cały dzień, z konkretnego wydarzenia lub o konkretnej tematyce, które grupujecie w folderach. Jest to świetna opcja umożliwiająca przygotowanie stories.
Do pobrania w Google Play oraz App Store.
2. Instories- tą aplikację cenię sobie za to, że możemy do danego stores dodać każdą muzykę, nie mając jej nawet na telefonie. Dodatkowo są świetne animacje, które pomogą urozmaicić nasze instastories.
Do pobrania w Google Play oraz App Store.
3. Mojo- kolejna ciekawa aplikacja z gotowymi już szablonami i świetnymi animacjami. BArdzo podoba mi się estetyka, która jest w każdym z szablonów. Serdecznie polecam osobom, które nie mają pomysłu na swoje storie.
Do pobrania w Google Play oraz App Store.
Do planowania:
Preview- tu mam tylko jedną aplikację, ze względu na to że jako jedyna w czasach kiedy szukałam takowej była darmowa. W Preview możecie zaplanować kolejne posty, zobaczyć jak Wasz Instagram wyglądałby po usunięciu zdjeć już dodanych na Instagram. Jest rownież opcja, w której możecie wybrać czy zdjęcie będzie pojedyncze czy może karuzela, możecie również dokonać prostych przeróbek zdjęcia, ale już wiemy że są do tego lepsze programy. Możecie dodawać posty z przygotowanym zdjęciem oraz opisem bezpośrednio z aplikacji, jedna nie polecam tego ze względu na to, że algorytm instagrama może to źle odebrać. 
Do pobrania w Google Play oraz App Store.

A Wy znaliście te aplikacje? Z jakich korzystacie na co dzień? Jakie są Waszymi ulubionymi?

  • Share:

You Might Also Like

2 komentarze