New Friends, New Teachers, New School! 7 tips for you

września 01, 2015


 Już wrzesień, wszystko zaczynam od nowa. Nowe otoczenie, nowe obowiązki, nowi ludzie. Wszystko nowe. Jak sobie z tym poradzić? Jak zaklimatyzować się w nowej szkole?
W czerwcu skończyłam gimnazjum. Zakończenia podstawówki nawet nie pamiętam, nie było to wielkie wydarzenie, bo większość z nas spotkała się we wrześniu w tej samej klasie. Dlatego cieszyłam się, że podstawówka i gimnazjum były w jednym budynku. Teraz, im bliżej września tym bardziej się stresuje. A co jeśli nowa klasa nie będzie umiała się ze sobą dogadać, będą jakieś głupie sprzeczki?

Don't worry 'bout a thing!
I know we’ll be alright!
cape- present/ top-terranova/ jeans-pull&bear/ shoes-CCC
Trafiłam do klasy, do której w sumie bardzo chciałam trafić. Nie znam w niej nikogo. Pojawia się 'nowa kartoteka' i trzeba się mocno starać, żeby póki co nikomu nie podpaść. Właśnie- póki co. Dobrze jest mieć jakieś zasady :) Coś o czymś powinniśmy wszyscy wiedzieć, wkraczając w progi nowej szkoły.


Nie podlizuj się! - nikt nie lubi takich ludzi, którzy za wszelką cenę chcą się podlizać. Takim zachowaniem można popsuć sobie opinię u innych :)


Nie narzucaj się! - kolejny typ człowieka, z którym chyba nikt nie lubi mieć do czynienia. Wchodzenie komuś na głowę nie jest przyjemne. Jeśli ktoś nie ma ochoty porozmawiać - nie zmuszaj go do tego, być może po pewnym czasie otworzy się. 


Pozwól innym poznać siebie - podejdź, przedstaw się pierwsza/y. Nic Ci to nie zaszkodzi, a być może pomoże. Są osoby, które w nowym otoczeniu chcą najpierw zobaczyć z kim mają do czynienia, żeby wiedzieć jak się wśród nich zachowywać (taka taktyka :D ) Pozwól innym zobaczyć jaka/i jesteś naprawdę, ale nie zasypuj ich milionami informacji na raz - rób to stopniowo :)


 Nie bój się rozmawiać - jeśli widzisz że rozmowa się nie klei a masz jakiś dobry temat, zacznij go. 

Wyluzuj się - bądź naturalna/y, nie spinaj się, staraj rozmawiać z ludźmi jakbyś znał/a ich od zawsze, ale próbował/a poznać ich na nowo. 


Staraj się chodzić na wszystkie lekcje - nawet 
jeśli w szkole, czy w klasie nie układa Ci się najlepiej, pamiętaj, szkoła jest Twoim obowiązkiem i za żadne skarby świata nie ominie Cię to. Klasówki, sprawdziany. Nawet jeśli nie przyjdziesz na nie w pierwszym terminie i tak musisz je napisać. A kłótnie w szkole były, są i zawsze będą obecne, ale tym się nie przejmuj - nie sądzisz że nauka jest ważniejsza niż jakieś nastoletnie porachunki? :)


Ucz się - od czasu do czasu powtórz sobie materiał z poprzednich lekcji. Kto wie? Może ominie Cie jakaś przykra sytuacja? Jeśli chodzi o kartkówki warto sobie zapisywać choćby na marginesie w zeszycie, czy w szkolnym kalendarzyku. Dobrze jest sobie powtórzyć materiał dzień wcześniej, chyba że kompletnie wyleci z głowy to chociaż przed lekcją, przeczytać sobie parę linijek tekstu - a nóż pomoże! 

Powodzenia w szkole! :* 

Co do outfitu- zwykła czarna bokserka, kurteczka w kolorze ecru ze złotymi zameczkami skłoniła mnie do złotych dodatków :D Do tego jeansy z wysokim stanem oraz białe balerinki. Wyszedł look bardzo oficjalny, ale za to jaki wygodny! Idealny czy to do pracy, czy do szkoły a może nawet na zakupy :)

Jewellery - H&M

SY :* 

instagram.com/mendakomenda

facebook.com/DDbyWK